اخبار تنیس تنیس جهان حاشیه ها

نواک جوکوویچ اعلام کرد یقین دارم که رکورد دار گرند اسلم خواهم بود

نواک جوکوویچ , مرد اول تنیس دنیا در تازه‌ترین مصاحبۀ خویش با اطمینان از شکستن رکورد بیشترین قهرمانی‌ در گرند اسلم‌ها و رکورد تعداد هفته‌های صدرنشینی حرف زد .تنیس‌باز اهل بلگراد مطمئن است که توانایی شکستن رکوردهای راجر فدرر را دارد.

نواک جوکوویچ

 در مورد نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ (به صربی: Новак Ђоковић, Novak Đoković) (زادهٔ ۲۲ مهٔ ۱۹۸۷) در بلگراد، صربستان (یوگسلاو وقت) تنیسباز حرفه‌ایِ صرب و نفر شمارهٔ یک دنیا در حال حاضر است. او موفق شده‌است دو سال متوالی بازیکن شماره یک دنیا لقب بگیرد. جوکوویچ جزو هفت بازیکنی است که توانسته‌اند هر چهار گرند اسلم را برنده شوند. او همچنین صاحب چندین رکورد مختلف است: دومین بازیکن بعد از رود لاور که موفق شده‌است چهار گرند اسلم را به صورت پیاپی برنده شود. کسب شش قهرمانی در گرند اسلم استرالیا، جوان‌ترین کسی که به همهٔ نیمه نهایی ۴ گرند اسلم رسیده‌است و تنها فردی است که که موفق به کسب ۳ عنوان متوالی جام آزاد استرالیا شده‌است و در طولانی‌ترین فینال یک گرند اسلم (۵ ساعت و ۵۳ دقیقه) بازی کرده‌است.

وی در گفت‌وگو با گراهام بنسینگر اجراکننده آمریکایی اظهار داشت : «من مدام به خودم اطمینان بی نقص دارم . یقین دارم که میتوانم رکورد بیشترین قهرمانی در گرند اسلم‌ها و تعداد هفته‌های صدرنشینی را بشکنم . این‌ها قطعاً مهمترین اهداف من می باشند . »

جوکوویچ که اکنون با ۱۷ گرند اسلم بعد از راجر فدرر ( ۲۰ گرند اسلم ) و رافائل نادال ( ۱۹ گرند اسلم ) سو‌مین مرد پرافتخار تاریخ تنیس است خاطر نشان کرد : «اصولاً به حد و مرز اعتقادی ندارم . به نظرم محدودیت‌ها زائیدۀ نفس یا این که ذهن ما می‌باشند . »

«نوله» از لحاظ هفته‌های صدرنشینی هم با ۲۸۲ هفته بعد از استاد سوئیسی با ۳۱۰ هفته و پیت سمپراس آمریکایی با ۲۸۶ هفته در مقام سوم جای‌دارد .

گفتنی است پیش از شیوع ویروس کرونا در دنیا و تعطیلی مسابقات تنیس , جوکوویچ یکی از  بهترین فصل‌های خویش را سپری می کرد ; وی سال ۲۰۲۰ را با قهرمانی در جام ATP به همراه صربستان آغاز کرد و به‌دنبال اپن استرالیا را برای هشتمین بارفتح کرد و در مسابقات دوبی هم جام قهرمانی را بالای سر برد.

Related posts

اندی ماری پایه گذار سبکی جدید در تنیس!

ATP تنیس

پردرآمد ترین ورزش های سال

ATP تنیس

نواک جوکوویچ و بزرگان تنیس در کنار هم

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر