حاشیه ها

حمایت تنیس بازان سیاه پوست از جرج فلوید

همزمان با اعتراضات گسترده برعلیه  جرج فلوید نژادپرستی در ایالات متحده که از چند روز پیش در پی مرگ دلخراش یک شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار در شهر مینیاپولیس آغاز شد , گروهی از تنیس‌بازان رنگین‌پوست دنیا جنبشی را با شعار «راکت‌ات را زمین بگذار و دست‌هایت را بالا ببر» به راه انداختند .

جرج فلوید

سرینا ویلیامز , نائومی اوساکا , جو‌ ویلفرد سونگا , جیمز بلیک , فرانسیس تیافو , کوکو گاف از جمله بازیکنان نامداری میباشند که تا به امروز بدین جنبش که به خاطر جرج فلوید به راه افتاده پیوسته‌اند .

دراین دربین بعضی دیگر از تنیس‌بازان هم نسبت به تخریب و غارت اموال همگانی در ایالات متحده برخورد نشان داده‌ و خواستار برخورد با معترضین شدند , از جمله جان ایزنر در عکس العمل به تخریب کلیسای دیرین سنت جانز در واشینگتن در اکانت توییتر نوشت : «این یک کلیسای تاریخی ۲۰۵ ساله است , این صحنه‌ها تأسف‌آور است . آشوب‌طلب‌ها را بازداشت کنید»

درمقابل , نائومی اوساکا ستاره دو رگه آمریکایی/ژاپنی که حضور فعالی در جنبش اعتراضی اخیر دارد سوای اشاره به اسم ایزنر نوشت : «افرادی را می بینیم که در اولِ اعتراضات [که خلق مردمان دوستی آمیز بود] صدایی از آنها شنیده نمی شد , ولی به محض این که تظاهرات رو به خشونت گذاشت و غارت‌ها آغاز شد , به توییتر آمده‌اند و هر لحظه اطلاع‌رسانی می‌نمایند و از احساسات خویش می‌گویند»

Related posts

“نائومی اوساکا” پر درامد ترین تنیسور زن جهان

ATP تنیس

نادال مردم اسپانیا را به طور کامل شوکه کرد

ATP تنیس

 روجر فدرر 39 ساله بار دیگر به اوج باز میگردد

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر