تنیس جهان رافائل نادال

دفاع رافائل نادال از رقیب صرب خود در مورد تور آدریا

دفاع رافائل نادال از رقیب صرب خود در مورد تور آدریا

رافائل نادال در جدیدترین مصاحبه خویش نسبت به اتفاقات مسابقات آدریا واکنش نشان داد و از نواک جوکوویچ حمایت کرد .

مسابقات آدریا حدود دو ماه پیش به ابتکار جوکوویچ در چند شهر بالکان در حال برگزاری بود که در نیمه رویکرد به دلیل ابتلای تعدادی از بازیکنان از جمله خود جوکوویچ به ویروس کرونا نیمه‌کاره ماند . آنگاه تنیس‌باز صرب به خاطر بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در جریان برگزاری این رقابت‌ها به شدت از سمت اهالی تنیس و رسانه‌ها مورد انتقاد قرار گرفت .

نادال که روز سه شنبه به دلیل شیوع کرونا از مسابقات آزاد آمریکا کناره‌گیری کرد , در مصاحبه با یک رسانه اسپانیایی راجع به مسابقات آدریا و انتقادها از جوکوویچ هم صحبت کرد : «قطعاً در برگزاری این تور اشتباهاتی رخ داده , اما هنگامی با موقعیتی روبرو هستید که قبلاً آن را تجربه نکرد‌ه‌اید اشتباه اجتناب‌ناپذیر است . »

رافائل نادال

وی خاطر نشان نمود

: «بازیکنان باید تصمیم بگیرند و وقتی هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست نمی توان گفت کدام تصمیم صحیح و کدام یک غلط است . امیدوارم از تجربه مسابقات آدریا درس گرفته باشیم تا در آینده به بهترین نحو ممکن عمل کنیم . »
تنیس اپن آمریکا به روزهای پایانی‌اش نزدیک می‌شود . تنها ۱۶ تنیسور در بخش مردان و بانوان انفرادی باقی ماندند . یکی‌از کسانی که شانس قهرمانی داراست رافائل نادال است . مرد شماره دو دنیا با موفقیت ۳ بر یک مقابل مارین چیلیچ به یک چهارم آخری صعود کرد و در سطح بعد دیگو شوارتسمن را پیش رو دارد . تنیسور اسپانیایی بعد از پیروزی برابر چیلیچ بیان کرد : ۱۰ اِیس ( کسب امتیاز از روش سرویس ) برای چیلیچ یک اتفاق بزرگ نیست زیرا او خیلی عالی سرویس میزند . خوشبختانه اینجانب خوب سرویس زدم و توانستم یازده اِیس را به نام خود به ثبت برسانم . من در‌این بخش در سال‌های اخیر بهتر شدم .

 

 رافائل نادال در رابطه حمایت هواداران اظهار‌کرد

: صادقانه بیان کنم توصیف این احساسات خیلی سخت است . این حمایت گسترده باورنکردنی و خاص است . پیش از رقابت‌ها نیز گفتم همیشه محبوبیت خاصی در نیویورک دارم . آن‌ها خیلی پرانرژی و پرشور می باشند و به من در زمین یاری می کنند .

تنیسور اسپانیایی در خصوص رقیب بعدی‌اش اظهار‌کرد : شوارتسمن یکی‌از تنیسورهای باهوش این رقابت‌هاست . وی از همه ویژگی‌ها برخوردار است . کنترل و سرعت باورنکردنی دارد . خیلی عالی می داند چه‌گونه بازی نماید . از حضورش در سطح یک چهارم نهایی شگفت زده نشدم . پیش از دیدار برابر الکساندر زورف اغلب , تنیسور آلمانی را پیروز می‌دانستند البته من اقبال شوارتسمن را بیشتر می‌دانستم . در حقیقت او فوق العاده بازی مینماید .

دو‌شنبه صبح نواک جووکویچ به دلیل آسیب دیدگی از ادامه بازی برابر استن واورینکا انصراف داد . این موضوع موجب خشم تماشاگران شد چون قبلا تنیسور صربستانی آسیب دیدگی داشت و آنان مرد شماره یک دنیا را هنگام ترک زمین هو کردند . نادال درباره این اتفاق ذکر کرد : نتوانستم پایان این دیدار را تماشا کنم ولی بر این باورم که شایسته هو شدن نبود . وی یک ورزشکار فوق العاده است . درصورتی که در آن زمان از بازی انصراف داد به‌این خاطر بود که دیگر نمی‌توانست ادامه دهد . به همین خاطر برای وی بیش از همه دردناک است تا افرادی که در ورزشگاه حضور داشتند . وی بعداز فتح ویمبلدون یک فرصت را برای قهرمانی در یک گرند اسلم از دست داد .

Related posts

مسابقات سینسیناتی به علت نژاد پرستی لغو شد

ATP تنیس

اندی ماری در تورنومنت لندن شرکت می کند

ATP تنیس

نواک جوکوویچ اعلام کرد یقین دارم که رکورد دار گرند اسلم خواهم بود

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر