اخبار تنیس تنیس جهان

مسابقات سینسیناتی به علت نژاد پرستی لغو شد

تورنمنت تنیس آزاد ایالات متحده

مسابقات سینسیناتی به علت نژاد پرستی لغو شد

مسابقات سینسیناتی تنیس  به دنبال میلواکی باکس با حاضر نشدن در دیدار برابر مجیک در پلی اف بسکتبال NBA آغازگر تحریم ها در ورزش حرفه ای ایالات متحده بود مسابقات خود را لغو کرد . بعداز لغو چند دیدار پلی اف NBA , لیگ WNBA هم تمام بازی های این هفته را لغو کرد و یکی قدرتمندترین پیام های هفته را با قراردادن همه بازیکنان در وسط زمین برای زانو زدن در حمایت از جاکوب بلیک ( شهروند رنگین پوست آمریکایی توسط یک پلیس به قتل رسید ) ارسال کرد .

 

در لیگ بیسبال ( MLB ) هم مجموعه های میلواکی بریورز و سینسیناتس ردز در اعتراض به نژادپرستی برابر هم قرار نگرفتند . کمی بعد لیگ فوتبال ایالات متحده ( MLS ) نیز اعلام کرد مانند NBA بازی های این هفته را لغو می نماید .

 

در رشته های انفرادی هم این اتفاق افتاد . نائومی اوساکا , تنیسور مشهور ژاپنی اعلام کرد در نیمه نهایی مسترز سینسیناتی به نشانه اعتراض به مرگ بلیک شرکت نمیکند . وی گفت : پیش از این که یک ورزشکار باشم , یک زن سیاه پوست هستم… چه زمانی این بی عدالتی ها پایان می یابد؟

 

همینطور مسئولان برگزاری تنیس سینسیناتی تصمیم گرفتند تمام بازی های پنج شنبه را لغو نمایند .

مسابقات تنیس آزاد سینسیناتی که در نیویورک برگزار می‌گردد , قرار بود روز پنج‌شنبه در مرحله نیمه‌نهایی پیگیری شود اما به دلیل اعتراضات برگزارکنندگان به اقدامات نژادپرستی , این مرحله روز جاری برگزار نمی شود .

 

در بخش بانوان جوهانا کونتا با غلبه بر ماریا ساکاری راهی نیمه‌نهایی شد . کونتا در این مرحله می بایست مقابل ویکتوریا آزارنکا از بلاروس قرار بگیرد که با تعلیق مسابقات روز پنج شنبه , این مرحله جمعه برگزار خواهد شد .

 

کمیته برگزاری مسابقات سینسیناتی در این باره اعلام کرد , ورزش تنیس به طور جمعی برابر نابرابری نژادی و بی‌عدالتی اجتماعی موضع گیری می کند .

 

در بخش مردان , نواک جوکوویچ مرد شماره یک جهان باید مقابل باتیستا به میدان برود . میلوس روانیک هم تسیتسیپاس قرار میگیرد .

نائومی اوساکا تنیسور مطرح ژاپنی که به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات آزاد سینسیناتی راه پیدا کرده انصراف خود را از این مرحله گفت .

 

او به دلیل اعتراضات ورزشکاران و تیم‌های ورزشی به دلیل شلیک پلیس به یک سپاهپوست این عمل را انجام داده است .

 

 

مسابقات سینسیناتی

اوساکا در این باره اذعان کرد : من قرار بود روز پنج شنبه در مرحله نیمه‌نهایی بازی کنم البته قبل از این‌که یک ورزشکار باشم , یک سیاهپوست هستم .

 

او خاطر نشان نمود : به عنوان یک زن سیاهپوست احساس می کنم به جای تماشای مسابقه من , چیزهای مهمتری وجود دارند که می بایست مورد توجه قرار بگیرند .

 

اوساکا اعلام کرد : من انتظار ندارم به خاطر این انصراف برخوردی با من نشود اما اگر بتوانم مکالمه‌ای در ورزش‌های سفیدپوستان شروع کنم , میپندارم این گام در مسیر درستی است .

 

 

Related posts

ریاست تورنومنت اتحادیه تنیس آمریکا به یک خانم رسید

ATP تنیس

داود عزیزی مدیر فدراسیون تنیس شد

ATP تنیس

لیگ تنیس به صورت متمرکز برگزار می شود

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر