اخبار تنیس تنیس جهان

نائومی اوساکا به رقابت های تنیس آزاد بازگشت

نائومی اوساکا

نائومی اوساکا به رقابت های تنیس آزاد بازگشت

نائومی اوساکا تنیسور مطرح ژاپنی به دلیل اعتراض علیه نژادپرستی به دنبال شلیک پلیس آمریکا به یک سیاهپوست تصمیم گرفت تا از حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات سینسیناتی انصراف دهد . حالا دوباره اوساکا به مسابقات تنیس آزاد بازگشت .

 

او در این باره اعلام کرده بود به عنوان یک زن سیاهپوست از حضور در ادامه مسابقات انصراف می دهد البته بعد از گذشت ساعاتی از اعلام این خبر , او تصمیم گرفت به مسابقات برگردد .

 

اوساکا در این باره اظهار داشت : همان گونه که میدانید من به دلیل حمایت از اعتراضات علیه نژادپرستی از مسابقات کنار کشیده بودم . من حاضر بودم این مسابقه را به حریفم واگذار کنم .

 

او ادامه داد : پس از مشورت با انجمن حرفه ای تنیس زنان و انجمن تنیس آمریکا موافقت کردم مسابقات را ادامه دهم . در اینجا باید از حمایت هایی که این انجمن ها داشتند تشکر کنم .

 

مسابقات مرحله نیمه نهایی قرار بود روز پنجشنبه برگرار شود ولی با دلیل حضور مقامات برگزاری در اعتراضات , این سطح به روز جمعه موکول شد .

 

نائومی اوساکا ( انگلیسی : Naomi Osaka‎ ; زادهٔ ۱۶ اکتبر ۱۹۹۷ ) تنیس‌باز اهل ژاپن است .

 

نائومی اوساکا

 

او موفق شد در فینال اوپن ۲۰۱۸ آمریکا با غلبه بر سرنا ویلیامز با نتایج ۴–۶ و ۲–۶ برنده اولین گرنداسلم زندگی ورزشی خود شود .

 

او او‌لین تنیس‌باز زن ژاپنی است که به فینال یک گرنداسلم میرسد و اولین تنیس‌باز تاریخ کشورش است که قهرمان گرند اسلم شده است .

نائومی اوساکا تنیسور مطرح ژاپنی به دلیل اعتراض مقابل نژادپرستی در پی شلیک پلیس ایالات متحده به یک سیاهپوست تصمیم گرفت تا از حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات سینسیناتی انصراف دهد .

 

او دراین باره اعلام کرده بود تحت عنوان یک زن سیاهپوست از حضور پیرو مسابقات انصراف میدهد البته بعداز گذشت ساعاتی از اعلام این خبر , او تصمیم گرفت به مسابقات برگردد .

 

اوساکا در این زمینه اظهار داشت : همانطور که میدانید من به دلیل حمایت از اعتراضات مقابل نژادپرستی از مسابقات کنار کشیده بودم . اینجانب حاضر بودم این مسابقه را به حریفم واگذار کنم .

 

او ادامه داد : بعداز مشاوره با انجمن حرفه ای تنیس زنان و انجمن تنیس ایالات متحده موافقت کردم مسابقات را ادامه دهم . در اینجا بایستی از حمایت هایی که این انجمن ها داشتند قدردانی کنم .

 

مسابقات مرحله نیمه نهایی قرار بود روز پنج شنبه برگرار شود البته با دلیل حضور مقامات برگزاری در اعتراضات , این تراز به روز جمعه موکول شد .

 

 

Related posts

اندی ماری پایه گذار سبکی جدید در تنیس!

ATP تنیس

حمیدرضا نداف از تجربه رقابت با بازیکنان برتر جهان صحبت کرد .

ATP تنیس

اندی ماری در تورنومنت لندن شرکت می کند

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر