اخبار تنیس

نواک جوکوویچ و بزرگان تنیس در کنار هم

نادال , جوکوویچ و فدرر در راه مباره با ویروس کرونا برای تنیس

راجر فدرر , ‌ رافائل نادال و نواک جوکوویچ , سه فیس نام دار دنیای تنیس دنیا که از آنها به عنوان «سه بزرگ» Big Three یاد می‌گردد در تدارک اقدامی خیرخواهانه برای یاری به بازیکنانی می‌باشند که به دلیل بیماری همه‌گیر کووید۱۹ در گیر مشکلات مالی شده‌اند .

نواک جوکوویچ , مرد شماره یک کنونی تنیس جهان شنبه با اعلام این مطلب یادآور شد که دو غول دیگر دنیای تنیس با وی برای این دستور هماهنگ هستند و بعضا نهادهای اداره کننده مسابقات تنیس در دنیا هم از آمادگی برای مشارکت در این اقدام خیرخواهانه خبر داده‌اند .

نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ در لایو اینستاگرامی

نواک جوکوویچ عصر شنبه در جریان یک لایو اینستاگرامی با استن واورینکا , ‌ تنیس باز معروف سوئیسی در پاسخ به سوال وی در باره نحوه یاری به بعضی بازیکنان که در گیر مشکلات متعددی شده‌اند , اذعان کرد : «من چندین روز پیش با راجر ( فدرر ) و رافا ( نادال ) صحبت کردم و ما با هم در باره آینده مسابقات تنیس و آنچه که روی خواهد افتاد , ‌ بویژه نحوه مشارکت و یاری به بازیکنانی که در رده‌های پایین‌تر جهانی قرار داشته و بی شک با مشکلاتی مواجه گردیده اند , ‌ حرف زدیم . »

تنیس باز دوستداشتنی صرب پیرو یادآور شد : «اغلب بازیکنانی که در رده‌های ۲۰۰ و ۲۵۰ تا ۷۰۰ و ۱۰۰ رده‌بندی جهانی تنیس قرار دارند از سمت فدراسیون کشورهای خویش حمایت نمی شوند , ‌ هیچگونه حامی مالی ندارند و به نوعی به حال خود رها شده‌اند . »

مرد شماره یک تنیس دنیا آن گاه با اشاره به همت برای ساخت یک صندوق حمایت مالی که می‌تواند بوسیله انجمن تنیس حرفه‌ای دنیا , بازیکنان و برگزار کنندگان مسابقات گرند اسلم تامین مالی و تغذیه شود , ‌ تصریح کرد : فکر می‌کنم چیزی حدود ۳ تا چهار و نیم میلیون دلار برای توزیع میان بازیکنان دچار مشکلات مالی گردآوری خواهد شد .

به نوشته بعضی نشریات تخصصی , ‌ نواک جوکوویچ به عنوان رئیس شورای بازیکنان انجمن حرفه‌ای تنیس جهان که فدرر و نادال هم در آن عضویت دارند , ‌ با ارسال پیامی به کلیه اعضا پیشنهاد کرده که یکصد بازیکن برتر رده بندی مسابقات تک نفره و بیست بازیکن برتر رده بندی مسابقات دوبل هر یک متناسب با رتبه‌ای که در اختیار دارند به تامین مالی صندوق حمایتی یاد شده امداد نمایند .

رقابت‌های فصل جاری تنیس در جهان از اوایل ماه مارس به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به حال تعلیق درآمده و این وضعیت بر اساس اطلاعات موجود دست کم تا اواسط ماه ‌ژوئیه ادامه خواهد داشت . برگزاری مسابقات تنیس آزاد فرانسه موسوم به رولان گروس به همین دلیل به پاییز موکول شد و مهم ترین تورنمنت فصل تنیس جهان یعنی مسابقات ویمبلدون نیز در اقدامی تاریخی به کلی کنسل شد .

Related posts

علی کریمی فیروز جایی از پتانسیل تنیس ایران می گوید

ATP تنیس

صحبت های حمیدرضا نداف تنیس‌باز ایرانی بعد از رقابت با نفر 72 دنیا🏆

zeynab

نائومی اوساکا به رقابت های تنیس آزاد بازگشت

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر