اخبار تنیس

با وجود لغو ویمبلدون جوایز نقدی اهدا می شود

با وجود لغو بازی های تنیس جوایز نقدی اهدا می شود

باشگاه تنیس و کروکت انگلستان که مسئولیت برگزاری مسابقات گرند اسلم ویمبلدون را عهده‌دار است , طی بیانیه‌ای از تغییر شیوه سیدبندی این رقابت‌ها خبر اعطا کرد .

طبق شیوۀ جدید که از سال آینده به اجرا در خواهد آمد , سیدبندی این مسابقات از سال آینده , مثل سایر تورنمنت‌ها , فقط بر اساس جدول رده‌بندی خواهد بود . این درحالی است که در فاصلۀ در بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۹ سید‌بندی بخش مردان با فرمولی متفاوت و با توجه به نتایج بازیکنان در مسابقات چمن محاسبه می شد . لازم به ذکر است سیدبندی بخش زنان پیش از این هم به شیوه معمول انجام میشد .

البته در اقدامی دیگر , برگزارکنندگان ویمبلدون رقمی در حدود ۱۰ میلیون پوند را تحت عنوان جایزۀ نقدی بین بازیکنانی که قرار بود در این رقابت‌ها حضور یابند تقسیم کردند . این مبلغ از محل خسارتی که‌این مسابقات از بیمۀ پاندمی دریافت کرد تأمین شد و به ترتیب زیر بین ۶۲۰ بازیکن , شامل بازیکنان جدول مقدماتی و اصلی و تنیس با ویلچر تقسیم شوید .

جدول مقدماتی

۲۲۴ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۱۲۵۰۰ پوند

جدول اصلی انفرادی
۲۵۶ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۲۵۰۰۰ پوند

جدول اصلی دونفره
۱۲۰ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۶۲۵۰ پوند

تنیس با ویلچر
۱۶ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۶۰۰۰ پوند

تنیس با ویلچر ( فلج چهاراندام )
۴ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۵۰۰۰ پوند
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
جمع کل اختصاص یافته به ۶۲۰ بازیکن = ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار پوند

باشگاه تنیس و کروکت انگلستان هم‌چنین با تأکید بر نقش مهم داوران در برگزاری این رقابت‌ها اعلام کرد به داوران بریتانیایی و تعدادی از داوران بین‌المللی که برای قضاوت در مسابقات امسال انتخاب شده بودند مبلغی را به عنوان حق‌الزحمه پرداخت خواهد نمود .
به دنبال تعطیلی مسابقات تنیس در پی شیوع کرونا , اتحادیه تنیس مردان “ ATP ” اعلام کرد تغییراتی را در نحوه محاسبه رده‌بندی جهانی اعمال خواهد کرد .

بر اساس این تغییرات ویمبلدون , رده‌بندی جهانی بر خلاف همیشه که امتیازات ۱۲ ماه اخیر را منعکس می‌کرد , حالا یک دوره ۲۲ ماهه ( از مارس ۲۰۱۹ تا پایان دسامبر ۲۰۲۰ ) را در برمی‌گیرد . این تغییرات قرار است از زمان شروع دوباره مسابقات ( اواخر مرداد ماه ) به اجرا دربیاید .

ویمبلدون

نحوه محاسبه رنکینگ ویمبلدون تا پایان سال ۲۰۲۰

در رنکینگ هر بازیکن امتیازات ۱۸ تورنمنت از میان بهترین نتایج او در بازه زمانی مارس ۲۰۱۹ تا دسامبر ۲۰۲۰ محاسبه خواهد شد .
یک بازیکن نمی‌تواند از امتیازات یک تورنمنت واحد دو بار فایده ببرد ; مثلا اگر بازیکنی در مسابقات مسترز رم ۲۰۱۹ شرکت کرده باشد و در مسترز رم ۲۰۲۰ هم شرکت نماید , امتیاز سالی که سود بهتری گرفته برای او منظور خواهد شد .
سهمیه‌‌های مسابقات فینال تور جهانی هم بر مبنای رنکینگ جدید مشخص خواهد شد . رنکینگ سالانه یا “ Race ” که مدام برای کسب سهمیه این مسابقات مورد استفاده قرار می‌گرفت , امسال محاسبه نمی‌شود و از سایت “ ATP ” نیز حذف شده‌است .

رده‌بندی جهانی تنیس مبنای تعیین بازیکنان برای حضور در مسابقات مختلف است و با توجه این‌که رده‌بندی از ماه مارس به دلیل تعطیلی رقابت‌ها به حالت فریز درآمده این تغییرات در نظر گرفته شده‌است تا رتبه‌بندی بازیکنان بر مبنایی عادلانه و منصفانه صورت بگیرد . هم‌چنین این روش به بازیکنانی که به هر دلیلی ترجیح می‌دهند در ادامه رقابت‌های سال ۲۰۲۰ شرکت نکنند کمک می‌نماید تا امتیازات خود را حفظ نمایند .

لازم به ذکر است تغییرات در نظر گرفته شده موقتی بوده و از سال ۲۰۲۱ رده‌بندی به روال سابق محاسبه خواهد شد .

Related posts

نائومی اوساکا به رقابت های تنیس آزاد بازگشت

ATP تنیس

نواک جوکوویچ و بزرگان تنیس در کنار هم

ATP تنیس

آیت کاظم زاده مدیریت هیئت تنیس گیلان شد

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر