تنیس جهان

تنیس آزاد استرالیا و هر چیز در مورد آن که بایستی بدانید

تنیس آزاد استرالیا و هر چیز در مورد آن که بایستی بدانید

مسابقات تنیس آزاد استرالیا که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته هر ساله تنیس در دنیاست که بر روی هم با اسم گرنداسلم شناخته میگردند . مسابقات تنیس آزاد استرالیا از پربیننده‌ترین مسابقات تنیس در جهان است
این مسابقات همه ساله در ماه ژانویه در شهر ملبورن استرالیا برگزار میشود و نخستین رقابت بزرگ هر سال در رشته تنیس است . زمان برگزاری مسابقات , مصادف با فصل تابستان در نیمکره جنوبی است . به همین دلیل معمولاً تمامی مسابقات در شب برگزار میگردند . به علت گرما و رطوبت شدید , گاه برگزارکنندگان مجبور به اعمال دستورالعمل‌های یگانه مخصوص این مسابقات می باشند . این مسابقات در سالن ملبورن بوستان که در مرکز شهر ملبورن قرار گرفته برگزار میگردند .

همانند سه مجموعه مسابقات دیگر گرند اسلم , مسابقات تنیس آزاد استرالیا در پنج رشته برگزار میشود :

انفرادی مردان
انفرادی زنان
دونفره مردان
دونفره زنان
دونفره مختلط ( زن و مرد )
نواک جوکوویچ با هفت بار قهرمانی , رکورددار قهرمانان اپن استرالیا در رشته انفرادی مردان از سال ۱۹۶۸ به آنگاه است .
رکورد بیشترین تعداد تماشاگر در مسابقات تنیس گرند اسلم در سال ۲۰۰۸ در اپن استرالیا ثبت شد . در مجموع در طول یک شبانه روز ۶۲۸۸۵ نفر از این مسابقات دیدن کردند .

 

تنیس آزاد استرالیا
مجموعه جایزه این مسابقات بیست میلیون دلار استرالیا است .

کریگ تایلی مدیر تورنمنت تنیس آزاد استرالیا اطمینان دارد مسابقات گرنداسلم مانند هرسال ژانویه با جایزه کامل و حضور تماشاگران برگزار می‌گردد .

ملبورن به دلیل شیوع ویروس کرونا در قرنطینه به سر می برد اما تایلی و تیمش برای تدوین استراتژی‌ها جهت اطمینان از مسابقات سال آینده , کار می کنند .

تایلی در این باره اظهار داشت : فروش بلیت‌ها از ماه اکتبر آغاز می‌شود . 5 مکان ( محل‌های ایمن ) در سراسر کشور در نظر گرفته شده و این امکان به بازیکنان داده شده 6 هفته پیشین از مسابقات بتوانند وارد استرالیا شوند .

او افزود : ما انتظار نداریم ورزشکاران پس از رسیدن به استرالیا 14 روز قرنطینه باشند بلکه می‌توانند در‌این مکان‌های ایمن در نظر گرفته شده بمانند .

مدیر اجرایی تورنمنت آزاد استرالیا ابراز اطمینان کرده 400 هزار تماشاگر به ملبورن بیایند . این تورنمنت از سال 1972 هر سال برگزار می‌گردد .

Related posts

مسابقات سینسیناتی به علت نژاد پرستی لغو شد

ATP تنیس

اندی ماری در تورنومنت مادرید قهرمان شد

ATP تنیس

اندی ماری در تورنومنت لندن شرکت می کند

ATP تنیس

نظر بدهید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله مخالف هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید قبول میکنم اطلاعات بیشتر